O nás

Základní škola a Mateřská škola Kobylá nad Vidnavkou se nachází v severní části okresu Jeseník, několik kilometrů od hranic s Polskem v blízkosti Rychlebských hor. Předností naší školy je rodinné prostředí, které respektuje individuální potřeby každého žáka. Menší počet žáků ve třídách umožňuje učitelům dokonaleji poznat povahové vlastnosti žáků, zjistit, jaké mají schopnosti a dovednosti, a ty pak rozvíjet ve vyučovacím procesu.

Naše škola je malotřídní neúplná škola dvojtřídní s pěti postupnými ročníky. Součástí školy je i MŠ. Umíme pracovat se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Především se nám daří žáky včas diagnostikovat, a o to dříve můžeme dát žákům cílenou podporu přímo ve vyučování. Součástí školy je školní družina se dvěma odděleními a školní jídelna s vlastní kuchyní.

U školy je školní zahrada s malým hřištěm. Tyto prostory jsou využívány jak dopoledne žáky naší i mateřské školy, tak i odpoledne školní družinou a zájmovými kroužky. Škola dbá na zdravý životní styl. Žákům je umožněn pravidelný pitný režim podle potřeby. Škola je zapojena do projektu „Školní mléko“ a "Ovoce  do škol". V prostorách školy mohou žáci využít také nabídku ZUŠ Vidnava.