Vybavení do školky

Oblečení do třídy

• bavlněné tričko, hrací kalhoty - děti se ve své hře nejlépe cítí v pohodlném oblečení
  • papuče s pevnou patou - NE nazouváky
  • náhradní spodní oblečení i punčocháče, ponožky, tričko a především tepláky. Nehoda se může stát a toto zajistí klid váš i vašeho dítěte.

Oblečení na odpočinek

• pyžamo - podle potřeby a zvyku dítěte, co mu ulehčí usínání bez rodičů

Pobyt venku

• jaro, podzim - pohodlné sportovní oblečení přiměřené aktuálnímu počasí, pláštěnku, tenisky, kšiltovku nebo klobouček, v horkých dnech nezapomeňte na tričko, kraťasy
  • zima - nepromokavé oblečení odpovídající počasí, teplejší nepromokavou obuv, čepici, šálu, rukavice (je výhodné připevnit na gumu a provléct rukávy)

Čištění zubů po obědě

• kartáček na zuby, zubní pastu a kelímek

Pitný režim

• každé dítě si přinese vlastní podepsaný hrníček (nejlépe lihovou fixou)

Svým dětem při nástupu do školky pomůžete tím, že jim dáte takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach ji je ušpinit.
           Ve školce je dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu. Vyjímkou může být plyšová hračka, polštářek či jiná věc, na kterou je dítě citově vázáno při usínání.