Jak do školky poprvé

Vážení rodiče,

vaše dítě začne navštěvovat naši MŠ.

Dovolujeme si vás oslovit s několika radami a usnadnit tím vstup vašeho dítěte do mateřské školy. Vztah rodičů a školy je pro nás důležitý. Rádi bychom, aby se vám, a hlavně dítěti, v naší MŠ líbilo a bez problémů se začlenilo do kolektivu vrstevníků. Věříme, že vás tyto rady zbaví obav, jak vaše dítě zvládne přechod z rodiny do mateřské školy. Nebojte se, v naší mateřské škole pracuje zkušený, empatický pedagogický kolektiv, který je připraven pomoci vašemu dítěti kdykoliv bude potřeba.

Tak tedy:

• Vyprávějte si s dětmi o mateřské škole, zeptejte se dětí, co dnes dělaly, jakého mají kamaráda, co se jim dnes nejvíce líbilo a co měly k obědu.
  • Ujistěte dítě, že si pro něj, co nejdříve to bude možné, přijdete.
  • Vysvětlete dítěti, že i zahrada je také naše školka a pokud budou děti venku, přijdete si pro ně tam. Zahradu využíváme i během dne.
  • Splňte vždy svůj slib. Pokud něco řeknete, udělejte to.
  • Nikdy dítěti neříkejte, že půjde po obědě domů, když by to tak nebylo. Dítě na vás čeká a může kvůli tomu i plakat.
  • Zvykejte dítě na odloučení. Buďte během příchodu a odchodu ze školky milí, ale také rozhodní. Odcházejte do práce s úsměvem, nikdy na dítě nekřičte ani ve vzteku, i ono si musí na nové prostředí zvyknout. Neplačte před dítětem, když odcházíte, dítě je velmi citlivé a vnímavé.
  • Podpořte a ujistěte dítě, že ve školce vše zvládne.
  • Chvalte své dítě. Paní učitelky také, i za malý úspěch, vaše dítě chválí.
  • Snažte se, aby dítě bylo vyzvednuto včas.

SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME!
          NA VAŠE DĚTI SE TĚŠÍME!